Nezaradené

Chyby Facebook reklamy

chyby facebook reklamy

Áno ja viem. Strašne vás láka robiť reklamu na Facebook-u. Veď to nie je nič ťažké. Na každom rohu sa ponúka možnosť promovať stránku, príspevok, čiarku, bodku, písmeno. Čo si len pomyslíte.

propagovať web na FBpropagovať web na FB
Propagovať stránku na Facebooku

Čím lacnejšie tým lepšie. Takže spraviť si reklamu sám je super. Facebook ma prevedie reklamou od A do Z. A tešíte sa, že vaaaaaau, že jakú reklamu som spravil.

unicorn
Zdroj: http://www.elainemcd.com/

No že naho… alebo radšej nič. Takú reklamu ako veľa iných ľudí. Možno peknú. Ale možno nefunkčnú, drahú, zbytočnú a bez premyslenia.

Pekná

Obrázok plný emócii, pekné písmo, super slogan a všetko to spolu tvorí celok, na ktorý vaši klienti tužia kliknúť. Lenže čo keď po kliknutí prídu na hnusnú stránku, kde nevedia o čo sa jedná, čo majú spraviť spraviť, čo je to za firmu. Čo myslíte, že spravia potom?

Nefunkčná

Zlé slová, zlý obrázok, zlé zacielenie. Áno ja viem, že „toto“ (rozumej váš výrobok/službu) musí zaujímať každého. A kto by to nechcel kúpiť, je úplný dement. Ale! Takto to nefunguje. Skúste reklamou predať váš produkt alebo službu vášmu otcovi. Podarilo sa?

Drahá

Dám to na všetkých na Slovensku a dám to za stovku. Super. Vyhodené peniaze. Dajte to radšej za 10 na úzko cielenú skupinu, použite remarketing. Investícia sa vráti niekoľko násobne. Teda – ak máte dobre spravený web.

Zbytočná

Áno aj taká je. Máte novú stránku a potrebujete lajky? Okej, určite lepšie cez reklamu, ako kúpiť 500 lajkov z Indie, Číny a Egypta. Lenže – načo vám sú? Načo vám sú, ak s vašimi fanúšikmi neviete ďalej pracovať? Načo sú vám, ak s nimi vôbec nezačnete pracovať? Načo, ak vôbec nezačnete pracovať s Facebookom? Napísal by som, ale je to neslušné.

Nepremyslená

Áno, aj reklamu treba premyslieť. Je to súčasť marketingu firmy. Aj keď veľká časť firiem to vôbec nerieši. Ako potom chcete nejaké výsledky, keď si ani len neviete určiť aký je cieľ tejto reklamy? Idete robiť značku alebo predávať?

leo-money
Zdroj: https://onmogul.com/

Predpokladám, že nechcete vyhodiť peniaze do vzduchu. Aj keď sa rozhodnete, že – ej, predsa si tú reklamu spravím sám, poraďte sa predtým. Aspoň o tom, či vaša stránka neodradí návštevníkov od kúpy. 33€ nie je tak veľa a môže sa vám niekoľkonásobne vrátiť.

Kontaktujte ma! Aby ste vedeli, či vôbec má pre vás význam robiť reklamu.

Ak chcete používať aj svoj osobný účet na predaj, pozrite si 3 zásadné chyby Facebook marketingu.
Pretože Facebook nie je len na strácanie času, ale aj na získavanie nových klientov 😉

[sform]2[/sform]

728x90-sk.png

Chyby Facebook reklamy
Páčil sa vám článok?