Moduly

TrustPay – okamžité online platby pre eshop

trustpay

Rýchlosť dodania tovaru je pre eshopy kľúčová. Túto skutočnosť si uvedomujem a preto majiteľom internetových obchodov radím jednu vec –  ak si zvolia platbu bankovým prevodom, nech využijú službu TrustPay.

TrustPay zabezpečí okamžité platby aj keď máte inú banku ako váš zákazník. Vďaka tomu môžete poslať tovar zákazníkovi okamžite.

Ako to funguje

Ako funguje TrustPay
Ako funguje TrustPay

V prvom rade musíte mať vytvorený účet v TrustPay. Po vyplnení dotazníka vás čakajú papierovačky. Následne vám na základe získaných údajov nastavíme v eshope platby cez TrustPay. Ak vyberiete v dotazníku web dizajnéra spoločnosť  „WEBY GROUP“, budete mať zvýhodnené platby.

Samotná platba prebieha jednoducho. Zákazník si vyberie, v ktorej banke má účet a zaplatí požadovanú sumu. Keďže platby v rovnakej banke prebiehajú takmer okamžite, peniaze budú pripísané na TrustPay účet okamžite. Následne ste o prijatí platby upozornený v eshope.

Peniaze sa však ešte nenachádzajú na vašom účte, ale na vašom účte v TrustPay. Môžete si ich dať poslať na svoj účet, alebo zaplatiť niekomu inému.

Schéma jednoducho popisuje celý proces.

Platby kartou

Stále obľúbenejší spôsob platby. Bolo by zbytočné, aby ste pre platby kartou používali ďalšiu platobnú bránu, preto TrustPay umožňuje aj tieto spôsoby platby. Stačí, ak má váš zákazník kartu Visa, Maestro alebo Mastercard. Platobná brána spĺňa všetky požiadavky certifikácie PCI DSS level 1. Vďaka tomu je úroveň zabezpečenia dát Vašich zákazníkov na najvyššej úrovni.

Kde TrustPay pôsobí

Platby kartou sú dostupné v 43 troch krajinách. [simple_tooltip content=’Andora, Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Francúzsko, Gibraltár, Grécko, Grónsko, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Island, Isle of Man, Izrael, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Malta, Monako, Nemecko, Normanské ostrovy (Jersey, Guernsey, Alderney, Sark), Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, San Maríno, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, Turecko, Vatikán, Veľká Británia‘]Prídi na mňa myšou.[/simple_tooltip]

Platby cez internet banking, teda okamžité bankové prevody, sú dostupné v 16-tich krajinách cez podporované banky. [simple_tooltip content=‘Zoznam podporovaných bánk:
BULHARSKO: Bulbank (UniCredit), RaiffeisenBank, Alpha Bank,  ProCredit Bank, UBB, ČESKÁ REPUBLIKA: RaiffeisenBank, Komerční banka, ČSOB, Sberbank, GE Money Bank, UniCredit, FIO banka, Equa banka, Česká Spořitelna, DÁNSKO: SEB, ESTÓNSKO: SEB PANK, Nordea Bank, Danske Bank, FÍNSKO:  Danske Bank, OP (FI OP), SEB, Nordea (FI TP), GRÉCKO: Eurobank, CHORVÁTSKO: Die Erste, RaiffeisenBank, Splitska banka, Hypo Alpe-Adria-Bank Zagrebačka banka,  LITVA: SEB Banka, Nordea I Swedbank, LOTYŠSKO: SEB Banka, Danske Bank, Swedbank , MAĎARSKO: Die Erste, RaiffeisenBank, OTP bank, UniCredit, K&H bank, NÓRSKO: SEB,  RUMUNSKO: Banca Comerciala Feroviara,  UniCredit Bank, RaiffeisenBank, Volksbank, Leumi, Alpha Bank, Transilvania, CEC, BCR, SLOVENSKO: Tatra Banka, Slovenská sporiteľňa, VÚB , UniCredit Bank Slovakia, OTP Banka Slovensko, Sberbank, Prima Banka, Poštová banka, ČSOB, FIO banka, ZUNO , SLOVINSKO: UniCredit, RaiffeisenBank SKB, Abanka, NLB, ŠVÉDSKO: SEB, TURECKO: Akbank, Garanti‘]Prídi na mňa myšou.[/simple_tooltip]

Ceny prevodov

Sú veľmi individuálne. Keďže som pre seba TrustPay účet ešte neregistroval, neviem vám povedať ani približné ceny. Predpokladám však, že bude mesačný poplatok za účet a poplatok z prevodu peňazí.

Implementácia TrustPay

Prebieha jednoducho. Po zaregistrovaní dostanete údaje (číslo účtu a tajný kľúč), ktoré treba vložiť do TrustPay modulu. Ako sa k nemu dostanete bude vedieť váš dodávateľ eshopu. A možno to aj za vás nastaví. Okrem toho by mal vyplniť Notifikačný protokol. Do neho si potrebuje nachystať na ktorú URL sa presmeruje ak sa platba podarí, nepodarí,URL na notifikácie atď. Okrem toho potrebuje email, kam budú chodiť notifikácie. Všetko potrebné sa dozviete včas pri registrácii.

Ako zistím, že mi zaplatili?

trustpay-platba

Jednoducho. Červeným je nezaplatené, zeleným je zaplatené. A vidno aj spôsob platby. Vzhľad notifikácie sa môže líšiť v závislosti od použitia systému.

Chcete eshop s možnosťou platby cez TrustPay?

[maxbutton id=“1″]

TrustPay – okamžité online platby pre eshop
Páčil sa vám článok?