Facebook

Ako vytvoriť stránku na Facebooku

Veľmi jednoducho.

Potrebujete k tomu len osobný profil. Potom stačí kliknúť na túto adresu: https://www.facebook.com/pages/create/ a vybrať si z ponuky Facebooku. Ďalšie kroky

sú veľmi jednoduché.

ako založiť FB stránku

Podľa zamerania si vyberiete druh Vašej FB stránky. Ak chcete spraviť stránku pre Vašu predajňu, vyberte možnosť „Miestny obchod alebo miesto“. Ja pre ukážku zvolím možnosť „Téma alebo komunita“.

zaciname s eshopom

Názov som zvolil „Začíname s eshopom“.

V ďalšom kroku FB požaduje vyplniť základné údaje o stránke. Krátko a výstižne popíšte, čím sa Vaša stránka bude zaoberať. Ak máte založenú webovú stránku, môžete zadať aj jej adresu.

FB Vám dáva možnosť napísať si vlastnú URL adresu stránky. Zvoľte výstižnú adresu. Ale dobre si ju premyslite. Adresu je možné zmeniť len raz.

zaciname-2

Ako ďalší krok je treba nahrať profilovú fotku. Tú môžete nahrať z počítača alebo importovať z webstránky.

Ako si zvoliť profilovku?

Profilovú fotku stránky odporúčam nemeniť. Fanúšikovia si zvyknú, že ten malý štvorček s týmto tvarom ste vy a automaticky budú priraďovať príspevky Vám. Ak obrázok zmeníte môže sa stať, že budú zmätení. A to nechceme.

Preto ju treba zvoliť starostlivo. Je možné, že postupom času nebudete s profilovkou spokojný, alebo sa zmení firemný dizajn a aj tak ju zmeníte. Nič to. Dôležité je dodržať nasledovné:

Profilovka sa v newsfeede zobrazuje len ako malý štvorček s rozmerom 180×180 pixelov. Preto ju treba zvoliť tak, aby aj z takejto miniatúry návštevník hneď vedel, že sa jedná o vás. Pre inšpiráciu uvediem pár príkladov stránok, ktoré svoju profilovku zvolili správne:

webygroup
ramina
tesla
nike
cola

Ako vidíte, aj z takého malého štvorčeka návštevník hneď vie. o akú firmu sa jedná.

Ja som si pre ukážku ako profilovku zvolil jednoduchý nákupný košík.

Nasledujúci krok môžete preskočiť. Jedná sa len o pridanie stránky medzi Vaše obľúbené.

zaciname-4

V poslednom kroku máte možnosť vybrať si Vaše preferované publikum. Facebook Vám za to ponúkne, citujem: „urobíme maximum preto, aby sme ju dostali do povedomia ľudí, na ktorých vám záleží najviac.“

zaciname-5

Zacieľte na vašu cieľovú skupinu a kliknite na uložiť. A hotovo. Stránka je založená. Ani to nebolelo. Môžete začať pracovať na získavaní fanúšikov na stránku.

Tí z Vás, čo ste pozorne sledovali obrázky, ste si možno všimli, že som v názve stránky spravil preklep. Názov stránky môžete upraviť v časti Informácie – Názov. Kliknutím na upraviť si môžete názov zmeniť. Nestane sa to však automaticky. Facebook žiadosť o zmenu názvu preverí a následne rozhodne, či názov zmení alebo nie.

zaciname-6

Keďže sa jednalo len o malú úpravu preklepu, žiadosť mi schválili. Z čoho som ale prekvapený je rýchlosť ako to schválili. Prebehlo to takmer okamžite.

zaciname-7

Dúfam, že som Vám dnešným článkom pomohol. Nabudúce si povieme čo so stránkou ďalej.

 

Ako vytvoriť stránku na Facebooku
Páčil sa vám článok?