Návody

Ako si pridať email do Gmail aplikácie

Aplikácia Gmail je predinštalovaná asi v každom Android telefóne. Väčšina mojich klientov ju v telefóne aj používa so svojím gmailovým účtom. Ale nie každý vie, že do aplikácie si viete pridať aj iný email. TU je krátky návod.

Pre pridanie účtu si potrebujete nachystať tieto údaje.

  • Prihlasovacie meno a heslo – ako meno môže byť použitá vaša adresa alebo meno, ktoré s adresou nesúvisí – napr. 001matejg.sk
  • Názov serveru prichádzajúcich a odchádzajúcich správ – prichádzajúce sú najčastejšie pop3.vasadomena.sk a imap.vasadomena.sk. Avšak niektorý poskytovatelia majú názvy iné, prípadne vasadomena.sk môže byť nahradená doménou poskytovateľa, napr. imap.webygroup.sk

Údaje získate v administrácii vášho hostingu. Ďalej stačí pokračovať podľa týchto krokov

  1. Otvorte si aplikáciu a v pravom hornom rohu klinite na fotku. Po otvorení ťuknite na „Pridať ďalší účet“

2. Ak máte zakúpenú vlastnú doménu, zvoľte „Iné“

3. V ďalšom kroku napíšte svoju emailovú adresu, ktorú chcete pridať.

4. V ďalšom kroku máte na výber ako sa bude pracovať s emailami. V skratke – pop3 stiahne emaily do zariadenia a zo serveru ho zmaže, IMAP správu po otvorení načíta a na serveri ju ponechá, ale pre čítanie potrebujete mať pripojenie na internet. Ak chcete emaily čítať na viacerých zriadeniach, zvoľte IMAP:

5. Zadajte heslo, ktoré ste si zvolili pri zakladaní emailu

6. Teraz treba nastaviť servery prichádzajúcej pošty. Tieto údaje nájdete v admine hostingu. Pre imap to bude najčastejšie imap.vasadomena.sk alebo imap.domenavashoregistratora.sk

7. V tomto kroku nastavíme server odchádzajúcej pošty, ktorý bude najčastejšie vo formáte smtp.vasadomena.sk alebo smtp.domenavashoregistratora.sk. Aj túto adresu nájdete v admine hostingu.

8. Ak máte správne údaje, máme takmer hotovo. V tomto kroku sa nastaví názov odosielateľa. To znamená, že „Matej z movement.sk“ sa bude ukazovať mojim kamarátom, ktorým pošlem email ako meno odosielateľa.

9. V poslednom kroku si naberiete správanie aplikácie. To si zvoľte podľa vlastného uváženia.

Jednoduché, však? Gmail ale nie je jediná aplikácia pre prácu s emailami. Môžete vyskúšať napr. Outlook alebo podľa mňa pre telefóny veľmi šikovný, ale nie tak známy, Bluemail. Ak by sa s pripojením emailu nedarilo, môžete si u mňa objednať pomoc. Stačí mi napísať na matej@gellen.sk so žiadosťou.

Ako si pridať email do Gmail aplikácie
Páčil sa vám článok?