MarketingNávody

Získajte dôveru vaši návštevníkov: Ako pridať Google recenzie na web

V dnešnom digitalizovanom svete je dôvera kľúčovým faktorom, ktorý ovplyvňuje rozhodnutia klientov. Na webových stránkach je preto dôležité mať prvky zvyšujúce dôveryhodnosť webu či eshopu. Jedným z efektívnych spôsobov, ako to dosiahnuť, je zobrazenie recenzií priamo na vašej stránke. Tu je jednoduchý postup, ako pridať Google recenzie na webovú stránku.

Recenzie sa pridávajú z Moja firma na Google. Ale sa tam zaregistrovať sa pozrieme v článku Ako sa dostať do Google mapy. Teraz, keď už máme prvé recenzie, môžeme ich pridať na web. Využijeme na to externý nástroj elfsight.com – do neho sa zaregistrujte.

Po registrácií a prihlásení do svojho účtu kliknite na tlačidlo Create widget.

Pohľadajte Widget s názvom Google Reviews.

Po kliknutí sa Vám otvorí stránka s výberom typu widgetu. Vyberte si z ľavého stĺpca aký sa vám páči.

V ďalšom kroku napíšte do vyhľadávania názov svojho profilu na Google. Kliknite na Search a kliknite na názov Vášho profilu.

Výborne. Teraz v ľavom stĺpci môžete upraviť nastavenia widgetu. Napr. zmeniť jazyk, vyfiltrovať počet hviezdičiek, prepísať názov „What our customers say“, prípadne môžete doplniť riadok s výzvou na pridanie recenzie.

Kliknite na Publish a hotovo – nastavenie je publikované. Ak by ste potom potrebovali spraviť úpravy v nastaveniach widgetu, znova ich treba publikovať tlačidlom Publish.

Pre vložením na stránku si môžete vybrať balíček, ktorý Vám vyhovuje. Ak chcete používať len tento jeden plugin, tak Vám stačí balíček Free. Malá nevýhoda je, že tam bude branding widgetu.

Teraz ideme widget vložiť na stránku. Použijeme Embed kód, ktorý si tlačidlom skopírujte.

Teraz sa nám nastavenia rozdeľujú podľa redakčného systému. Dnes si ukážeme dva:

  • UNIObchod Systém
  • WordPress

Používam UNIObchod Systém

Otvorte si administráciu stránky, kam chcete widget vložiť. Ak používate Uniobchod, môžete si vložiť textový editor pod kategóriu, aby sa widget zobrazoval na každej stránke. Alebo, tak ako v ukážke, môžete vložiť widget na stránku Recenzie. Klik na žltú ceruzku.

Teraz si editor prepnite na Zdroj a vložte skopírovaný kód do editoru.

Hotovo. Uložiť a widget sa bude načítavať. Vyzerá to nejak takto.

A teraz si ešte ukážeme WordPress.

Používam WordPress

Ak chcete recenzie vložiť do stránky či článku, vložte do stránky nový blok HTML.

Následne do neho skopírujte kód widgetu. Klik na Aktualizovať alebo Publikovať a widget sa zobrazuje.

Pre pokročilých: Widget môžete vložiť aj do rôznych častí šablóny, aby sa Vám referencie zobrazovali automaticky. Ale o tom možno niekedy inokedy. Ak by ste potrebovali pomôcť s inštaláciou widgetu, neváhajte sa ozvať: matej@gellen.sk.

Získajte dôveru vaši návštevníkov: Ako pridať Google recenzie na web
5 (100%) 1 vote