Návody

Ako nastaviť platobnú bránu GOPAY

Ako nastaviť platobnú bránu GOPAY si ukážeme na 3 jednoduchých krokoch. V UNIobchode je všetko pripravené tak, aby integrácia bola čo najjednoduchšia. Nezaberie Vám to viac ako pár minút.

1. Registrácia platobnej brány

To už možno aj máte za sebou. Ak nie, zaregistrovať sa môžete na stránke GOPAY. Po registrácií Vám prídu na email údaje na nastavenie testovacej prevádzky.

2. Nastavenie testovacej prevádzky

Prejdite v eshope do časti Nastavenia – platby – Gopay

Platby v nastaveniach eshopu

Zadajte údaje z emailu:

  • Test GoID: 10 miestne číslo
  • Test SecureKey: 24 znakov
  • Test ClientID: 10 miestne číslo
  • Test ClientSecret: 8 miestne číslo

Zaškrtnete testovaciu prevádzku. Následne na eshope vyskúšate spraviť objednávku a skúsite ju zaplatiť platobnými metódami od GOPAY. Všetky inštrukcie nájdete na stránkach GOPAY. Na obrázku nie je zaškrtnuté, že GoPay aktívne – toto musíte mať tiež, inak sa v nákupnom procese nezobrazí možnosť platiť platobnou bránou.

Nastavenie testovacej prevádzky platobnej brány GOPAY v UNIobchode

Nezabudnite si však predtým GOPAY pridať ako spôsob platby k spôsobom dopravy. Pri testovacej prevádzke Vás GOPAY prevedie celým procesom platby, okrem samotnej platby. Namiesto nej sa  otvorí okno s informáciou, že platba bude uskutočnená len fiktívne. Takto sa odskúša komunikácia medzi GOPAY a UNIObchodom, na základe ktorej sa v admine objaví GOPAY zeleným písmom – ak platba prešla, alebo červeným – ak platba nebola úspešná.

Ak Vám platba prešla, môžeme prejsť na ostrú prevádzku

3. Nastavenie ostrej prevádzky GOPAY

Na adresu integrace@gopay.cz napíšte email, že testovacie platby prebehli úspešne. Následne Vám technik z GOPAY pošle prihlasovacie údaje do reálneho účtu. Ja som robil integráciu v bežnom pracovnom čase a údaje prišli takmer okamžite.

Nastavenie ostrej prevádzky GOPAY v UNIobchode

Kvôli bezpečnosti neprídu všetky emailom, ale časť bude v SMS. V nastaveniach GOPAY v administrácii UNIobchodu zadáte nové údaje a zrušíte testovaciu prevádzku. Po uložení budú môcť zákazníci platiť vo Vašom eshope všetkými platobnými možnosťami, ktoré ponúka GOPAY.

V prípade, že by ste si nevedeli dať s integráciou rady, môžete si u mňa objednať konzultáciu.

Ako nastaviť platobnú bránu GOPAY
Páčil sa vám článok?